Moda damska

Spodnie baggy – z czym się je nosi?

Spodnie baggy - z czym je nosić?

Baggy to spodnie, które od zeszłego sezonu królują na światowych wybiegach mody. Obecnie każdy szanujący się projektant ma w swojej kolekcji co najmniej jedną parę takich spodni. Spodnie baggy stanowią oryginalną alternatywę dla klasycznych i już nieco opatrzonych modeli spodni dostępnych na rynku. Jeśli nie chcesz kupować kolejnej pary spodni regular czy rurek, to spodnie baggy są dla ciebie wręcz stworzone. Zatem jak wyglądają spodnie baggy, jak i z czym można je nosić?

Charakterystyczny krój spodni baggy

Charakterystycznym elementem tego modelu spodni jest mocno obniżony krok oraz nogawki, zwężające się ku dołowi. Nogawki bardzo często zakończone są ściągaczami, znajdującymi się na wysokości kostek. Taki krój jest bardzo ciekawy i oryginalny. Jak każda moda spodnie baggy mają swoich zwolenników i przeciwników. Miłośników baggy, z uwagi na charakterystyczny krój i nieco zaburzone proporcje ciała, trzeba szukać raczej wśród młodszej rzeszy odbiorców. Spodnie baggy mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo modne w tym sezonie sa baggy dresowe lub bawełniane. Duża popularnością cieszą się także spodnie baggy jeansowe z dziurami i przetarciami na nogawkach.

Kto może nosić spodnie baggy?

Spodnie baggy z pewnością sprawią, że będziesz wyróżniać się w tłumie i nie pozostaniesz niedostrzeżona. Jednakże nie każda kobieta może pozwolić sobie na ten oryginalny krój. Baggy, ze względu na fakt, iż optycznie skracają sylwetkę są przeznaczone wyłącznie dla Pań o długich i zgrabnych nogach. Ponadto w przypadku nieco grubszych kobiet, spodnie baggy dodadzą im optycznie jeszcze więcej kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *