Moda dziecięca

Jak wybrać odpowiedni t-shirt chłopięcy?

Wybór t-shirtu dla chłopaka

Koszulki typu T-shirt są zawsze modne i od wielu lat wybierane przez konsumentów z całego świata. Jest tak wiele interesujących wzorów czy krojów, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Wręcz niekiedy można mieć problem, bowiem wybór jest ogromny i nie wiadomo na co się zdecydować. Warto więc wiedzieć, na co konkretnie zwracać uwagę przy wybieraniu T-shirtu dla chłopca, aby Ci się on nie tylko podobał, ale również służył przez dłuższy okres czasu.

Jednym z podstawowych mitów jaki istnieje na temat wyboru koszulek to taki, który mówi, że im większa będzie gramatura danej tkaniny, to będzie on zdecydowanie bardziej trwały i wytrzymały. Oczywiście jest to nieprawda, ponieważ gramatura określa jedynie grubość oraz ciężar bawełny, która została użyta do uszycia koszulki. Ten czynnik absolutnie o niczym nie decyduje, bowiem nieraz koszulki o mniejszej gramaturze okazują się być trwalsze od tych o większej grubości.

Przy wyborze T-shirtu na pewno będzie ważne, żeby kierować się głównie porą roku, jak i również określić dokładnie sposób jej zamiaru noszenia. Czyli czy ma to być w formie bielizny, odzieży wierzchniej, czy może jako dodatkowe ocieplenie.

Rodzaje t-shirtów dla chłopaków

Ważny będzie rodzaj przędzy bawełnianej, ponieważ niektóre z nich są mniej lub bardziej wytrzymałe. Jedną z takich najbardziej polecanych może być np. Ring Spun, jest to wełna czesana i wykonane z tej wełny koszulki zdecydowanie są godne uwagi. Przędza tworzona jest poprzez walcowanie i systematyczne poprzedzanie wszystkich włókien. Bez większych problemów mogą z niej powstawać koszulki dla chłopców, jak i również każdego innego odbiorcy, któremu marzy się wytrzymała koszulka, która posłuży przez dłuższy czas.

Zwracaj również uwagę na rodzaj szwów, bowiem jeśli będą sprawiały wrażenie słabych i mało zagęszczonych to możesz być pewien, iż nie będzie ona szczególnie trwała. Zobacz także, czy szycie jest wykonane nićmi, czy może jest to przędza. W pierwszym przypadku będzie ono znacznie mocniejsze.

Na pewno nie chcesz irytować się, kiedy po praniu koszulki okaże się, że zafarbowała ona jeszcze kilka innych ubrań w pralce. Musisz więc koniecznie zapoznać się z barwieniem koszulki i w jaki sposób zostało ono wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *