Moda damska

Jak układać ubrania w szafie?

jak układać ciuchy w szafie

Wiele osób ma problemy z tym jak prawidłowo układać w szafie ubrania. Często wynika to z braku czasu, siły, ochoty lub zwykłego lenistwa. Jednak jeśli praktycznie wykorzystasz pomysły na zagospodarowanie szafy, ułatwi Ci znalezienie ubrań a jednocześnie zaoszczędzi Ci czas w dalszym utrzymywaniu porządku w niej.

Z uwagi  na fakt, że rodzajów szaf jest całe mnóstwo, nie ma możliwości opisać złotego środka jak układać ubrania w szafie. Jednak zdradzimy praktyczne pomysły, z których warto korzystać:

  1. Przeanalizuj zawartość swojej szafy – czego masz najwięcej , z czego najczęściej korzystasz i jaką masz przestrzeń do przechowywania – ile półek, szuflad, wieszaków. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz, gdzie jakie ubrania powinny leżeć. Często półki nie są tej samej wielkości, lub można modyfikować ich wielkość. Skorzystaj z tego – Rzeczy których masz mało ułóż na mniejsze półce, dzięki czemu zostanie Ci duża półka na te ubrania, których masz najwięcej. Pamięta też, że dobrze jest ułożyć ubrania z których najczęściej korzystasz w najbardziej dostępnym miejscu, tak byś nie musiała się do nich przekopywać i odwrotnie, te z których najrzadziej korzystasz ułóż wysoko.
  2. Składaj ubrania tak, by było jak najmniej zagnieceń w nich.
  3. Nie układaj ubrań zbyt ciasno – spowoduje to utratę ich świeżości a także zaczną się gnieść i będziesz musiała je po wyjęciu prasować.
  4. Powieś ubrania od najdłuższego do najkrótszego – dzięki temu zyskasz trochę miejsca na dole szafy.
  5. Jeśli masz miejsce w szafie to zainwestuj w pudełka, w których możesz poskładać mniejsze rzeczy takie jak podkolanówki, rajstopy, rękawiczki, apaszki itp.
  6. Wieszak nie musi służyć tylko do ubrań. Zawieś na nim szale i apaszki, krawaty, paski.
  7. Odkładaj od razu ubrania na swoje miejsce.
  8. Na pewno masz jakieś spodnie czy sukienki, w których ni chodzisz ale ciężko Ci się z nimi rozstać. Najlepiej byłoby je wyrzucić, ale jeśli to niewykonalne zadanie dla Ciebie, to spakuj je do worka i ułóż wysoko, tam gdzie rzadko zaglądasz. Dzięki temu Twoje ulubione ciuchy wciąż będa z Tobą, a jednocześnie nie będą zabierać Ci aż tak dużo miejsca w tych częściach szafy, z których najwięcej korzystasz.

Jak widzisz, układanie ciuchów w szafie nie musi być katorgą. Wystarczy kilka pomysłów, które będą pasować do Twojej szafy. Pamiętaj, że poukładane ubrania w szafie łatwiej Ci będzie znaleźć a jeśli będziesz je odpowiednio przechowywać, od razu po wyjęciu będą gotowe do założenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *